strona archiwalna

Apel o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody

25 czerwca 2026
brown dirt road between green grass field during daytime

Apel Wójta Gminy Biłgoraj o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody.

Szanowni Mieszkańcy!

 

W związku z utrzymującą się suszą, wysokimi temperaturami oraz brakiem opadów, zwracam się z pilnym apelem o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody.

 

Proszę o ograniczenie zużycia wody wyłącznie do celów bytowych, takich jak picie, gotowanie, higiena osobista i niezbędne potrzeby gospodarstw domowych.

 

W trosce o wspólne dobro, zachęcam do powstrzymania się od takich działań jak:

 

* podlewanie ogródków, trawników i terenów zielonych

* mycie samochodów i innych pojazdów

* napełnianie basenów, oczek wodnych i innych zbiorników

* innych czynności powodujących zwiększone zużycie wody.

 

Stacje uzdatniania wody (SUW) mają ściśle określoną produkcji na dobę, natomiast zbyt duży pobór i zwiększone zużycie wody w obecnych warunkach może prowadzić do poważnych zakłóceń w dostawie wody dla całej społeczności.

 

Oszczędzanie wody ma również istotne znaczenie dla bezpieczeństwa publicznego. Utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w sieci wodociągowej jest niezbędne do zapewnienia właściwego działania hydrantów wykorzystywanych na potrzeby ochrony przeciwpożarowej.

 

Proszę Państwa o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz zastosowanie się do powyższych zaleceń. Wspólne działania i odpowiedzialne gospodarowanie zasobami wody pozwolą na zapewnienie jej ciągłej dostępności dla wszystkich mieszkańców.

 

Dziękuję za zrozumienie i odpowiedzialne podejście.

 

 

Z poważaniem

Wójt Gminy Biłgoraj

Dariusz Świerczyński

Galeria 

Godziny pracy urzędu:
 
Poniedziałek: 7:15 – 15:15
Wtorek: 7:15 – 15:15
Środa: 7:15 – 15:15
Czwartek: 7:15 – 15:15
Piątek: 7:15 – 15:15
 
ul. Tadeusza Kościuszki 88
23-400 Biłgoraj

+84 686 35 84