strona archiwalna
Apel Wójta Gminy Biłgoraj o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody.
Szanowni Mieszkańcy!
W związku z utrzymującą się suszą, wysokimi temperaturami oraz brakiem opadów, zwracam się z pilnym apelem o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody.
Proszę o ograniczenie zużycia wody wyłącznie do celów bytowych, takich jak picie, gotowanie, higiena osobista i niezbędne potrzeby gospodarstw domowych.
W trosce o wspólne dobro, zachęcam do powstrzymania się od takich działań jak:
* podlewanie ogródków, trawników i terenów zielonych
* mycie samochodów i innych pojazdów
* napełnianie basenów, oczek wodnych i innych zbiorników
* innych czynności powodujących zwiększone zużycie wody.
Stacje uzdatniania wody (SUW) mają ściśle określoną produkcji na dobę, natomiast zbyt duży pobór i zwiększone zużycie wody w obecnych warunkach może prowadzić do poważnych zakłóceń w dostawie wody dla całej społeczności.
Oszczędzanie wody ma również istotne znaczenie dla bezpieczeństwa publicznego. Utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w sieci wodociągowej jest niezbędne do zapewnienia właściwego działania hydrantów wykorzystywanych na potrzeby ochrony przeciwpożarowej.
Proszę Państwa o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz zastosowanie się do powyższych zaleceń. Wspólne działania i odpowiedzialne gospodarowanie zasobami wody pozwolą na zapewnienie jej ciągłej dostępności dla wszystkich mieszkańców.
Dziękuję za zrozumienie i odpowiedzialne podejście.
Z poważaniem
Wójt Gminy Biłgoraj
Dariusz Świerczyński
|
Godziny pracy urzędu:
Poniedziałek: 7:15 – 15:15
Wtorek: 7:15 – 15:15
Środa: 7:15 – 15:15
Czwartek: 7:15 – 15:15
Piątek: 7:15 – 15:15
|
+84 686 35 84